Котрий місяць не вщухає питання надання пільг.

Нагадаємо, що всі пільговики, починаючи з листопада цього року почали отримувати квитанції на оплату житлово-комунальних послуг, в яких вартість спожитих в попередньому місяці послуг нарахована в повному обсязі. Ситуація повторилась в грудні, коли в квитанціях за листопад знову враховані суми до сплати без врахування знижки на їх оплату. Все це пов’язане зі змінами в порядку надання пільг, який набрав чинності 1 жовтня поточного року згідно з постановою Кабінету міністрів України від 17.04.2019 № 373 (в редакції, затвердженій постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 807). Відтоді запрацював механізм надання пільг в грошовій формі, так звана «монетизація пільг». Тим громадянам, які до 15 жовтня цього року подали заяви до управління праці та соціального захисту населення на надання пільг в грошовій готівковій формі, сума нарахованої пільги, починаючи з листопада (пільга за жовтень), надходить на відкритий в АТ «Ощадбанк» рахунок. Пільговики, знявши з рахунка кошти готівкової пільги, самостійно здійснюють оплату вартості комунальних послуг, спожитих за попередній місяць.

Однак, більшість пільговиків міста на даний час користуються пільгами, що надаються в безготівковій формі. Що це і як працює цей механізм? Управління праці та соціального захисту населення щомісяця нараховує розмір пільги, виходячи з наступного:

  1. розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом (від 25% до 100%, в залежності від статусу пільговика);
  2. кількості членів сім’ї, на яких поширюється пільга згідно зі статтею 51 Бюджетного  Кодексу України;
  3. встановлених цін і тарифів (внесків);
  4. норм у сфері житлово-комунального обслуговування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409.

В кінці кожного місяця управлінням суми призначених в безготівковій формі пільг за поточний місяць направляються до Мінсоцполітики. На початку наступного місяця кошти, в розмірі призначених за попередній місяць пільг, спрямовуються АТ «Ощадбанк».  Щомісяця, після 18 числа, АТ «Ощадбанк»  автоматично зараховує відповідні кошти організаціям, що надають послуги, на підставі поданих ними даних про фактичне споживання. Зокрема, 20 грудня 2019 року кошти призначеної за листопад пільги зараховані АТ «Ощадбанк» на рахунки організацій надавачів послуг. Положенням встановлена наступна послідовність, в якій здійснюється перерахування коштів за послуги (витрати): постачання теплової енергії, постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електричної енергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення, постачання гарячої води, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, постачання та розподіл електричної енергії, постачання та розподіл природного газу, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами.

Дані про зараховані кошти відображаються в квитанціях.

Інформацію про операції, здійснені за обліковим записом пільговика щодо стану зарахування коштів організаціям надавачам послуг та залишок коштів на рахунку, можна отримати в АТ «Ощадбанк», зареєструвавшись в персональному кабінеті або зателефонувати на гарячу лінію за телефоном 0800210800, повідомивши ідентифікаційний номер пільговика.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *