З 01.10.2019 р. субсидія призначається згідно з новим «Положенням про порядок призначення житлових субсидій» в редакції постанови Кабінету Міністрів України № 807 від 14.08.2019 року.

З початком опалювального періоду управлінням праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому для 12 359 домогосподарств субсидії за жовтень розраховані в автоматичному режимі. Для 4100  домогосподарств субсидія на жовтень не призначена, оскільки платежі не перевищують необхідний до оплати відсоток від доходів. Проте, цим заявникам субсидія буде перерахована автоматично в листопаді.

Тим домогосподарствам, яким призначені субсидії, вже виплачені кошти в грошовій формі.

Звертаємо увагу на те, що в платіжних квитанціях зараз відсутня інформація про розмір субсидії, тому, що субсидія одержувачам виплачується готівкою або в безготівковій формі.

Готівкові кошти виплачуються пенсіонерам за місцем отримання пенсії – на рахунки в банківських установах та через поштові відділення. Інформацію про спосіб виплати пенсії (банківські рахунки або поштові відділення) надає Пенсійний фонд України.

Починаючи з жовтня перелік банків, через які заявники можуть отримувати монетизовану субсидію, розширений. Це може бути один з уповноважених банків на здійснення соціальних виплат. Особи, які не одержують пенсії, а також одержувачі субсидії, які отримують пенсії в іншій адміністративно-територіальній одиниці (відмінній від місця оформлення субсидії), самостійно можуть надати до філій управління інформацію про спосіб виплати та реквізити рахунка в уповноваженому банку. Іншим одержувачам виплата субсидії готівкою буде здійснюється через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта» за адресою, зазначеною в заяві.

Проте кошти субсидій, призначених громадянам в безготівковій формі, і надалі будуть перераховуватись через АТ «Ощадбанк». АТ «Ощадбанк» на підставі отриманих реєстрів нарахованих сум платежів здійснюватиме щомісяця до 18 числа (включно) перерахування коштів загальними сумами з рахунка для виплати житлової субсидії на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг.

Положенням встановлена наступна послідовність, в якій здійснюється перерахування коштів за послуги (витрати): постачання теплової енергії, постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електричної енергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення, постачання гарячої води, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, постачання та розподіл електричної енергії, постачання та розподіл природного газу, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами.