Допомога багатодітним сім’ям

Статус багатодітної сім’ї

Багатодітна сім’я – сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

Порядок видачі посвідчення

Посвідчення видаються за місцем реєстрації (за місцем фактичного проживання) одному з батьків багатодітної сім’ї  та дитині після досягнення нею шести років. При досягненні дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка. Дітям, яким виповнилось 18-років та які навчаються за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної, фахової перед вищої, вищої освіти – для продовження строку дії посвідчення необхідна довідка з навчального закладу (інформація підтверджується заявником кожного семестру, до закінчення закладу освіти, але не довше ніж до досягнення особою 23 років).   

Строк дії посвідчення визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї. У разі втрати посвідчення видається його дублікат.

Перелік документів:

  • заява одного з батьків
  • копія свідоцтв про народження дітей
  • копія свідоцтва про шлюб (крім батька або матері, які виховують дітей самостійно)
  • копія паспорта (при наявності паспорта у формі ID-картки додатково подається витяг з ЄДДР про реєстрацію місця проживання)
  • довідка про склад сім’ї та реєстрацію
  • фотокартки(батьків і дітей, старших 6 років) розміром 30х40 мм  
  • довідка з місця навчання в разі, якщо хтось з дітей багатодітної сім’ї (віком від 18 до 23 років) навчається на денній формі.
  • у разі реєстрації одного з батьків в іншому місці – довідка структурного підрозділу     виконавчого органу міської ради про те, що за місцем реєстрації батька або матері посвідчення не видавалися
  • у разі переміщення багатодітної сім’ї з тимчасово окупованої території, крім вказаних документів, додатково подається довідка про взяття на облік внутрішньо-переміщеної особи із відміткою про реєстрації їхнього місця проживання.

Куди звернутися з документами для отримання посвідчення

Документи подаються одним з батьків багатодітної сім’ї до Департаменту цифрової трансформації та забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради за адресою м.Рівне майдан Просвіти,2 особисто.

Виготовлені Департаментом соціальної політики посвідчення передаються в Департамент цифрової трансформації та забезпечення надання адміністративних послуг, який забезпечує їх видачу.

Нормативні документи:

Постанова Кабінету Міністрів України від 02.03.2010 №209 “Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї “

Закон України №1343-VI від 19.05.2009 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей»