Опіка та піклування

Про організацію роботи з питань опіки (піклування) над повнолітніми недієздатними (обмежено дієздатними) особами

Органом опіки та піклування в Рівненській міській територіальній громаді є виконавчий комітет Рівненської міської ради.

Рішенням виконавчого комітету Рівненської міської ради від 09.06.2015 №81 «Про організацію роботи з питань опіки та піклування над повнолітніми особами» (зі змінами) утворено Опікунську раду з питань забезпечення прав повнолітніх осіб, які потребують опіки (піклування) та затверджено Положення про Опікунську раду з питань забезпечення прав повнолітніх осіб, які потребують опіки (піклування) (у новій редакції, яка  затверджена рішенням виконавчого комітету Рівненської міської ради від 09.05.2023 №52) .

Разом з тим, рішенням виконавчого комітету Рівненської міської ради від 09.05.2023 №52 Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради доручено здійснювати ведення обліку недієздатних (обмежено дієздатних) осіб, формування та зберігання їх справ, підготовку висновків та представлення інтересів органу опіки та піклування в суді, а також контроль за виконанням опікунами (піклувальниками) недієздатних (обмежено дієздатних) осіб своїх обов’язків.

Розпорядженням міського голови від 30.05.2023 № 576-р затверджено її персональний склад до якого входять 14 осіб, зокрема, представники поліції, житлово-комунального господарства, охорони здоров’я, психіатричної допомоги, соціального захисту, громадських організацій. В зв’язку з кадровими змінами, що відбувались, змінювався її персональний склад, що затверджувався відповідними розпорядженнями міського голови.

Станом на 01.01.2024 в Рівненській міській територіальній громаді на обліку перебуває 289 діючих особових справ недієздатних (249 осіб) та обмежено дієздатних осіб (40 осіб), які є власниками (співвласниками) житлових будинків та квартир, з них 10 недієздатних володіють земельними ділянками.

Діяльність Опікунської ради здійснюється відповідно до Положення про опікунську раду з питань забезпечення прав повнолітніх осіб, які потребують опіки (піклування), розробленого згідно з чинним законодавством.

Основними завданнями Опікунської ради є сприяння забезпеченню реалізації особистих немайнових і майнових прав та інтересів недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, повнолітніх осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права та виконувати свої обов’язки, а також попередній розгляд та надання відповідних рекомендацій, висновків з питань, які відносяться до повноважень органу опіки та піклування.

Опікунська рада проводить свою роботу у формі засідань, на яких розглядаються порушені громадянами питання. Так, протягом 2023 року відбулося 12 засідань Опікунської ради, на яких розглянуто 93 питання та прийнято відповідні рішення.

 

 

 

Відповідно до «Правил опіки та піклування», органи опіки і піклування розглядають питання про можливість призначення опікуна та підготовки подання за умови надання наступних документів: – копії паспорта та ідентифікаційного номера особи, що потребує опіки та майбутнього опікуна; – копії документів, що підтверджують родинний зв’язок; – довідки про стан здоров’я майбутнього опікуна; – довідки з місця реєстрації (проживання) особи, що потребує опіки та майбутнього опікуна і його заява про прийняття на себе обов’язків про опіку; – копія довідки МСЕК про групу інвалідності (за наявності); – копія індивідуальної програми реабілітації інваліда (за наявності); – копія пенсійного посвідчення – документ про закріплення за особою, що потребує опіки житлової площі. Всі копії подаються з оригіналами до Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради, якому доручено виконання обов’язків органу опіки та піклування (м. Рівне, вул. Соборна, 12,  каб.21, тел.0671174155, 0638663105). Після подачі вищезазначених документів проводиться обстеження умов проживання особи, що потребує опіки та складається акт перевірки умов проживання майбутнього опікуна. Висновки органу опіки та піклування, прийняті на підставі поданих документів та акту обстеження, подаються до суду для подальшого розгляду

 

Збільшити

Заява на подання:

Бланк заяви

Зразок заповнення

Звіт опікуна:

Бланк звіту

Зразок заяви до суду про встановлення опіки (піклування):

Завантажити

Клопотання про продовження строку дії рішення:

Завантажити