Департамент соціальної політики Рівненської міської ради інформує

Нова система забезпечення особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи (далі – Особа) допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) (далі – ДЗР) здійснюється відповідно до вимог Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2022 року № 1350) (далі – Порядок).

  • ЗВЕРНЕННЯ ОСОБИ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЗР ДО СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛІВ З ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ

 У разі первинного забезпечення Особи ДЗР (виплати компенсації).

Для взяття на облік Особа або її законний представник подають до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, виконавчому органу ради об’єднаної територіальної громади заяву про взяття на облік за формою, затвердженою наказом Мінсоцполітики від 06.07.2022 № 195 „Про затвердження форм документів з обліку та забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації” (далі – Наказ № 195).

На підставі медичних показань на забезпечення технічними засобами реабілітації та заяви про взяття на облік Особою пред’являються документи (п. 14 Порядку).

Орган соціального захисту населення на підставі документів формує в банку даних особову справу Особи щодо забезпечення ДЗР (виплати компенсації).

Спеціаліст органу соціального захисту населення сканує документи та ознайомлює Особу з :

–           переліком всіх підприємств, які відповідають кваліфікаційним умовам, до яких вони можуть звернутися з питань забезпечення ДЗР та їх контактними даними;

–           електронним каталогом технічних та інших засобів реабілітації, якими такі підприємства забезпечують осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших осіб;

–           порядком забезпечення ДЗР та отримання компенсації.

У разі повторного забезпечення Особи ДЗР (виплати компенсації).

Для заміни ДЗР Особа або її законний представник подають до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, виконавчому органу ради об’єднаної територіальної громади заяву про заміну засобу реабілітації за формою, затвердженою наказом Мінсоцполітики від 06.07.2022 № 195 „Про затвердження форм документів з обліку та забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації” (далі – Наказ № 195).

На підставі медичних показань на забезпечення допоміжними засобами реабілітації та заяви про заміну Особою пред’являються документи (п. 14 Порядку).

Спеціаліст органу соціального захисту населення сканує документи та ознайомлює Особу з:

–           переліком всіх підприємств, які відповідають кваліфікаційним умовам, до яких вони можуть звернутися з питань забезпечення ДЗР та їх контактними даними;

–           електронним каталогом технічних та інших засобів реабілітації, якими такі підприємства забезпечують осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших осіб;

–           порядком забезпечення ДЗР та отримання компенсації.

Спеціалістом органу соціального захисту населення прийняті документи передаються до Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Спеціалісти Фонду на протязі трьох робочих днів формують електронне направлення на забезпечення засобами реабілітації (виплату компенсації) особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, іншим особам. Після формування направлення територіальне відділення фонду інформує через орган соціального захисту населення по це особу з іінвалідністю, законного представника дитини з інвалідністю, іншу особу.

Особа з інвалідністю, законний представник дитини з інвалідністю, інша особа звертаються до підприємства із заявкою про намір забезпечення засобами реабілітації за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *