До уваги внутрішньо переміщених осіб, які переїхали з тимчасово окупованих територій

За ініціативи газети «Повернись на 100%» Департамент соціальної політики Рівненської міської ради доводить до відома та просить донести інформацію до своїх близьких та знайомих, які залишились жити на окупованих територіях, що громадяни України, які проживають на тимчасово окупованих територіях України вважаються такими, навіть якщо вони отримали паспорт РФ або «Л/ДНР».

         Примушення окупаційною державою осіб, які перебувають під захистом, служити у збройних чи допоміжних силах прямо заборонено ст..51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949.

         За таких обставин, примус громадянина України до служби у збройних силах рф чи інших підконтрольних їй збройних формуваннях, а так само примусове залучення громадян України до участі у воєнних діях чи операціях проти сил оборони України, є порушенням законів і звичаїв війни, відповідальність за які передбачена ст.. 438 КК України.

         Громадяни України примусово призначені на військову службу у рядах військ РФ,  за наявності підстав, можуть бути визнані потерпілими у відповідних  кримінальних провадженнях.

         Якщо громадянин України став свідком або потерпілим від зазначених незаконних дій представників ворожої сторони, йому необхідно повідомити про це правохоронні органи.

         Під час розслідування злочинів даної категорії, правоохоронним органам перш за все необхідно встановити факт та обставини примусу до служби у рядах супротивника (це може бути психологічний вплив чи застосування сили та/або погроз її застосування відносно потерпілого чи його близьких тощо), осіб, які організували чи безпосередньо здійснювали призов (це можуть бути працівники «військкоматів», представники військово-політичного керівництва рф чи окупованих адміністрацій), а також усвідомлення ними статусу захищеної особи тощо.

         Відповідними обставинами можуть бути підтверджені показаннями свідків та потерпілих, оригіналами або копіями виданих країною-агресором або окупаційною адміністрацією документів, матеріалами фото-, відео фіксації тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *