Субсидії в опалювальному сезоні 2023-2024

З жовтня стартує новий опалювальний сезон. Це означає збільшення витрат на комірне для домогосподарств. Українці, які не в змозі оплатити рахунки за комунальні послуги, можуть звернутися за субсидією. Тим, кому пільгу призначали на неопалювальний період, перерахунок житлових субсидій проведуть автоматично, проте деяким українцям субсидію на новий опалювальний сезон призначать лише за зверненням.

До середньомісячного сукупного доходу враховуються:


-заробітна плата в розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб;
-грошове забезпечення військовослужбовців;
-пенсія, щомісячне довічне грошове утримання суддів у відставці;
-стипендія, зокрема із сумою її індексації, нарахованої відповідно до закону (крім соціальної стипендії, яка надається дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх низки);
-соціальні виплати, які призначаються структурними підрозділами з питань соцзахисту населення районних держадміністрацій, виконавчими органами міськрад міст обласного значення, районних у містах рад, зокрема пільги на оплату ЖКП, придбання твердого палива та скрапленого газу;
-допомога по безробіттю, інші страхові виплати, які призначаються фондами соцстрахування;
-дивіденди від цінних паперів;
-інші доходи, відомості про які отримано від ДПС і ПФУ, а також задекларовані особою доходи, інформація про які відсутня в ДПС, ПФУ, фондах соціального страхування та згідно із законодавством не може бути отримана за відповідним запитом органу соціального захисту населення.

Під час розрахунку житлової субсидії з жовтня 2023 року враховуються доходи членів домогосподарства за І та ІІ квартали 2023 року. Доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за серпень поточного року.


За призначенням житлової субсидії може звернутися:


-особа з низки зареєстрованих у житловому приміщенні, а у разі розділення особових рахунків — кожен, на кого відкрито рахунок;
людина, яка не зареєстрована в житловому приміщенні/будинку, але фактично проживає в ньому на підставі договору оренди житла (або за рішенням суду);
-індивідуальний забудовник, будинок якого не прийнято в експлуатацію, у разі, коли йому нараховується плата за ЖКП;
-внутрішньо переміщена особа (ВПО), яка не зареєстрована в житловому приміщенні, але фактично проживає в ньому без укладеного договору оренди житла.


Як оформити субсидію


Звертатися по субсидію на оплату ЖКП можна у будь-якому місяці впродовж року. Оформлюють її не тільки офлайн. Завдяки автоматичному обміну інформацією між ПФУ й Державною міграційною службою, звернутися за субсидією можна за спрощеною процедурою онлайн. Зокрема, через:


-через портал “Дія”;
-на вебпорталі або в застосунку ПФУ.


Кому можуть відмовити в допомозі


Існує низка критеріїв, за якими визначають, призначати чи відмовити у субсидії. Так, допомогу не призначають, якщо загальна площа квартири перевищує 130 кв. м та будинку — 230 кв. м або якщо член сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією здійснив покупку на суму понад 50 тис. грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *