До уваги опікунів, які здійснюють опіку над недієздатними особами!

Визнання осіб недієздатними (обмежено дієздатними) та встановлення над ними опіки (піклування) здійснюється виключно в судовому порядку. Згідно із ч.1.2 ст. 60 Цивільного кодексу України передбачено, що суд встановлює опіку (піклування) над фізичною особою у разі визнання її недієздатною (обмежено дієздатною) і призначає опікуна (піклувальника).

Разом з тим, Органом опіки та піклування в м.Рівне є виконавчий комітет Рівненської міської ради. Рішенням виконавчого комітету Рівненської міської ради від 09.06.2015 №81 «Про організацію роботи з питань опіки та піклування над повнолітніми особами» (зі змінами) утворено Опікунську раду з питань забезпечення прав повнолітніх осіб, які потребують опіки (піклування) та Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради доручено здійснювати ведення обліку недієздатних (обмежено дієздатних) осіб, формування та зберігання їх справ, підготовку висновків та представлення інтересів органу опіки та піклування в суді, а також контроль за виконанням опікунами (піклувальниками) недієздатних (обмежено дієздатних) осіб своїх обов’язків.

Звертаємо увагу на те, що строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом. Згідно ч.6 ст. 300 ЦПКУ термін дії рішення суду не може перевищувати 2-х років (зміни, внесені згідно із Законом України №2234-VIII від 07.12.2017). Тобто, рішення суду про визнання особи недієздатною, прийняті після 07.12.2017 року, підлягають перегляду судом.

Відповідно до ч. 7 ст. 300 ЦПКУ, для продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, опікун має право подати до суду заяву (клопотання), не пізніше ніж за п’ятнадцять днів до закінчення строку дії цього рішення.

До заяви (клопотання) на продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, необхідно додати документи про обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними (виписки з історії хвороби; медичні довідки, які свідчать про наявність психічного захворювання; відомості, видані компетентними органами, які свідчать про поведінку такої особи тощо), які, під час розгляду на судовому засіданні, будуть підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи (ч. 8 ст. 300 ЦПКУ).

За отриманням детальної інформації Ви можете звернутися до Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради за адресою: м. Рівне, вул.Соборна, 12, каб.21, тел. 63-38-96, 0671174155.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *