Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб

Департамент соціальної політики Рівненської міської ради повідомляє наступне. 21 листопада 2023 Кабінету Міністрів України вніс зміни до урядових постанов щодо виплат на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Внутрішньо переміщеним особам, які повернулися в Україну після 1 серпня 2023 р. та яким виплата не продовжилася/ тимчасово припинялася через перебування за кордоном понад 30 календарних днів, виплата допомоги продовжується на підставі заяви, особисто поданої не раніше ніж через 15 робочих днів після повернення в Україну. Виплата призначатиметься на 6 місяців.

Внутрішньо переміщеній особі, яка перебувала за кордоном і яка вперше звертається за призначенням допомоги, виплата призначатиметься на підставі заяви, особисто поданої не раніше ніж через 15 робочих днів після повернення в Україну.

Виплата допомоги припиняється та більше не призначається у разі повернення до покинутого місця проживання, виїзду за кордон на постійне місце проживання або перебування за кордоном понад 30 календарних днів.

Допомога призначатиметься на один шестимісячний період особі, яка отримувала допомогу до 1 вересня 2023 р. та втратила право/відмовилася від неї, — у разі її переміщення з території, на якій оголошена обов’язкова евакуація після 1 серпня 2023 року. Допомога призначатиметься за наявності їх в переліку осіб, яких обов’язково/примусово евакуюють, що затверджується обласною державною (військовою) адміністрацією, з якої здійснюється обов’язкова евакуація, на підставі заяви, поданої особисто.

Якщо особа, самостійно евакуювалася та/або за допомогою благодійних, громадських організацій, про це вона повідомляє обласній державній (військовій) адміністрації з використанням засобів телефонного/поштового/електронного зв’язку. Обласна державна (військова) адміністрація приймає рішення щодо включення особи, яка евакуювалася самостійно, до списку осіб, які евакуюються.

Допомога призначається особі, яка звертається за нею не вперше, на один шестимісячний період, але не більш як один раз, на підставі особисто поданої заяви, яка отримувала допомогу та відмовилася від неї та/або яку було знято з обліку як внутрішньо переміщена особа, у разі повернення особи до покинутого місця проживання:

– у якої після припинення виплати допомоги житлове приміщення було знищено або пошкоджено (до ступеня непридатного для проживання);

яка повторно перемістилася з територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, перелік яких затверджено Мінреінтеграції;

з 1 грудня 2023 р. допомога непрацюючій особі працездатного віку призначається з місяця звернення.

Непрацююча особа працездатного віку протягом трьох місяців з дня призначення допомоги повинна буде стати на облік в Державну службу зайнятості, або працевлаштуватися, зареєструватися як ФОП чи отримати ваучер на навчання.

Якщо особа не сприяла своїй зайнятості або не набула статусу безробітного протягом трьох місяців з дня призначення допомоги, виплата допомоги припиняється з місяця, що настає після закінчення тримісячного строку.

Водночас, норма щодо необхідності сприяти своєму працевлаштуванню під час отримання допомоги на проживання для ВПО не поширюється на осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, осіб, які мають трьох і більше дітей віком до 18 років і доглядають за ними, на осіб з інвалідністю, осіб з тяжкою хворобою дітей, тих що здійснюють догляд за особою особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особою, яка досягла 80-річного віку, надають соціальні послуги, осіб, які навчаються.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *