До уваги пенсіонерів

Законом України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” передбачено підвищення в 2024 році, зокрема, розмірів прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати. Відтак, відповідно до цього, підвищилися соціальні виплати.

Згідно зі статтею 8 зазначеного Закону з 1 січня 2024 року мінімальну заробітну плату встановлено в розмірі 7100 грн. (до 1 січня –     6700 грн.). Таке збільшення є підставою для перерахунків пенсій непрацюючим особам, які досягли віку 65 років та мають повний страховий стаж (30/35 років для жінок /чоловіків відповідно): мінімальний розмір пенсій таких пенсіонерів  з 1 січня 2024 року не може бути меншим за 40% мінімальної зарплати –2 840 грн. (частина друга статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).

З 1 січня 2024 року з 258,90 до 292,00 грн.  збільшився розмір надбавки до пенсії почесним донорам України, який обчислюється як 10% розміру прожиткового мінімуму на одну особу з розрахунку на місяць.

Внаслідок підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2024 року збільшиться й розмір щомісячної грошової виплати особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною відповідно до Закону України “Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян” (Герої України з врученням ордена «Золота Зірка», повні кавалери орденів Богдана Хмельницького, княгині Ольги трьох ступенів та “За мужність” трьох ступенів).

Звертаємо увагу! Пунктом 8 Прикінцевих положень Закону “Про Державний бюджет України на 2024 рік” встановлено, що перерахунок пенсій, надбавок, підвищень та інших доплат до пенсії, який здійснюється з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого на 1 січня 2024 року, проводиться з 1 березня 2024 року разом зі щорічною індексацією пенсій.

Тобто, перерахунок раніше призначених пенсій, виходячи з нового розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність          (2361 грн.) буде проведено з 1 березня 2024 року.

Перерахунки здійснюються за матеріалами пенсійних справ без звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *