Що робити, якщо Ви – свідок домашнього насильства?

Помічаєте, що подруга намагається приховати синці? Бачите на вулиці бабусю-сусідку, яка жебракує попри те, що точно отримує пенсію? Регулярно чуєте за стіною крики та плач дитини? Можливо, ви стали свідком домашнього насильства. Як чинити у такому разі, аби допомогти постраждалій та не зазнати кривди при цьому?

  🔸 Насамперед варто розсудливо оцінити ситуацію: яке саме насильство відбувається, чи є необхідність термінового втручання, як поводиться кривдник. Обов’язково спершу подбайте про власну безпеку й безпеку тих, хто поруч.

  🔸 Зафіксуйте побачене на фото чи відео, якщо це безпечно. Такі матеріали допоможуть і в поліції, й у разі, якщо постраждала вирішить звернутися до суду.

  🔸 Наступний крок — виклик необхідних служб. Викличте поліцію або швидку допомогу. Якщо потрібно — зателефонуйте близькій людині постраждалої, на яку ви зачекаєте разом у безпечному місці. Ви також можете порадити зателефонувати до мобільних бригад соціально-психологічної допомоги або на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства за номером телефону: 116-123.

  І головне — виявіть небайдужість. Не проходьте повз, якщо бачите насильство. Навіть якщо постраждала не одразу вирішить вийти із аб’юзивних стосунків. Не мовчіть та не відводьте погляд. Іноді запитання: «Вам допомогти?» — може врятувати життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *