До уваги батьків дітей з інвалідністю!

Департамент соціальної політики Рівненської міської ради звертає Вашу увагу на наступне.

Законними представниками дітей з інвалідністю до 18-річного віку є їхні батьки. Відповідно до частини 1 статті 34 Цивільного кодексу України повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття).

При досягненні 18-річного віку, у разі неможливості особи з інвалідністю за станом здоров’я самостійно захищати свої права, представляти її інтереси можуть виключно законні представники цієї особи – опікуни, які призначаються в судовому порядку.

Відповідно до частини 1 статті 39 Цивільного кодексу України фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

З метою повноцінного захисту конституційних прав та представлення інтересів повнолітніх осіб, які за станом здоров’я не можуть повноцінно захищати свої права та виконувати обов’язки наданні Конституцією України та іншими нормативно-правовими актами України, особу необхідно визнавати в судовому порядку недієздатною/обмеженою дієздатною та встановлювати над нею опіку/піклування.

Опіка є особливою формою державної турботи  про  повнолітніх  осіб,  які  потребують  допомоги щодо забезпечення їх прав та інтересів.

Згідно статті 55 Цивільного кодексу України опіка та піклування встановлюються з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, а також повнолітніх осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки.

Опікуни, які здійснюють опіку над такою особою, відповідно до статей 65 та 66 Цивільного кодексу України, наділені правом представлення інтересів недієздатної особи у  державних органах та установах, зокрема у Пенсійному фонді України, структурних підрозділах з питань соціального захисту населення.

Для ефективного вирішення питання щодо встановлення опіки застосовується процедура визнання фізичної особи недієздатною, яка регулюється чинним законодавством України, зокрема Цивільним кодексом України, Цивільним процесуальним кодексом України, Законом України «Про надання психіатричної допомоги», Правилами опіки та піклування затвердженими Наказом Державного комітету України у справах сім’ї та молоді Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України від 26.05.99 №34/166/131/88.

За детальною інформацією просимо звертатись до Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради за адресою: вул.Соборна,12 м.Рівне або за телефоном  (067)11-74-155

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *