Публічна інформація про роботу Рівненського міського центру комплексної реабілітації осіб і дітей з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату «Крок» за 2019 рік.

Рівненський міський центр комплексної реабілітації осіб і дітей з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату «Крок» утворений шляхом реорганізації Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату м. Рівного, з загальною чисельністю 48,5 штатних одиниць. Центр «Крок» забезпечує реалізацію завдань у сфері соціального захисту та надання реабілітаційних послуг, визначених Законами України та постановами Кабінету Міністрів України.

Надання понад 40 видів реабілітаційних послуг 1620 особам з інвалідністю забезпечують лікарі ( невропатологи, травматолог), фахівці з фізичної реабілітації, масажисти, молодший медичний персонал та 290 дітям з інвалідністю педагоги: вчитель – реабілітолог, вчитель-дефектолог, соціальний педагог, практичний психолог, педагог -організатор, хореограф.

 Протягом року проведено 1849 консультацій лікарів, а саме: травматолога – 4910, невропатологів – 13588. 

У Центрі “Крок” функціонують такі відділення: відділення  медико- соціальної реабілітації травматологічного профілю, відділення медико-соціальної реабілітації неврологічного профілю, відділення фізичної реабілітації, відділення соціальної реабілітації та адресної допомоги, відділення ранньої соціальної реабілітації Дітей.

У 2019 році на забезпечення діяльності Центру спрямовано кошти загального фонду в сумі 5924,5 тис. грн., з них:  

–   5223,9 тис. грн. на оплату праці з нарахуваннями;

–   158,0 тис. грн.. на оплату комунальних послуг;

–   190,0 тис.  грн. на придбання медикаментів та перев’язочних  матеріалів;

–  352,6 тис. грн. на інші видатки (придбання товарів, оплата відряджені і послуг, крім комунальних, тощо).

Крім того, за рахунок коштів спеціального фонду в сумі 50,0 тис. грн. було придбано: парафінонагрівач ПН-12 вартістю 14,8 тис. грн.., апарат для місцевої дарсонвалізації Корона-С – 9,2 тис. грн. та прилад низькочастотної електротерапії «Радіус-01» вартістю 26,0 тис. грн.

Завдяки наявній матеріально-технічній базі Центру  особам з інвалідністю відділеннями медико – соціальної реабілітації травматологічного профілю, медико-соціальної реабілітації неврологічного профілю, фізичної реабілітації надано 70263 маніпуляції і процедури. Стан надання послуг за їх видами відображений на діаграмі «Стан надання медико-соціальних послуг за їх видами» .

Отримали повний курс реабілітації – 1489 осіб. Отримали курс реабілітації в умовах денного стаціонару 830 осіб та 269 осіб в умовах стаціонару вдома. Покращили здоров’я завдяки реабілітаційній клітці з використанням методу гравітаційної терапії – 360 осіб, 638 послуг надано на апараті автоматизованої механотерапії « Orthorehab » для верхніх кінцівок.

В 2019 році впроваджено в реабілітаційну практику новий апарат для імпульсної лазеротерапія по скануючій методиці  «Медик 2К» вітчизняного виробництва, яким надано 2415 послуг 244 особам з інвалідністю. Застосування нового апарату значно покращило результати реабілітації в зв’язку із зменшенням больового синдрому у хворих.

За підсумками проведених курсів реабілітації у 10 осіб значно покращився стан здоров’я, помірно покращився  у 1121 особи, незначне покращення стану  здоров’я у 351 особи,  у 7 осіб стан здоров’я залишився без змін. 

За рахунок коштів міського бюджету відділенням соціальної реабілітації та адресної допомоги 895 особам з інвалідністю надано допомогу медикаментами, загальна вартість яких склала 212,4 тис. грн.

Крім того, надана спонсорська допомога на суму 94,4 тис. грн., а саме:

– 47,7 тис. грн. – продукти харчування;

– 46,7 тис. грн. – промислові товари.

Пріоритетним напрямком  роботи відділення ранньої  реабілітації дітей з інвалідністю є  не лише надання послуг з реабілітації, а й введення нових форм роботи, які допоможуть дитині адаптуватися в суспільстві, знайти своє місце в житті та позбутися замкнутості.

З дітьми з інвалідністю проводяться індивідуальні заняття з педагогами та надаються медичні послуги.

Стан надання дітям з інвалідністю послуг відображений в діаграмі «Стан надання дітям з інвалідністю послуг».

Отримали повний курс реабілітації  – 220 осіб та 15 неповний.

Відділення активно втілює в життя практику адаптації дитини з інвалідністю в суспільство засобами музичного, театрального та  хореографічного мистецтв. В літературно-мистецькому клубі «Крок», який діє з 1994 року, систематично, за розкладом, проводяться заняття з музикотерапії, інсценування та хореографії. Протягом року проведено 131 заняття, надано  3106 послуг.

Учасники клубу “Крок” брали участь у Всеукраїнських фестивалях: «Крила надії» (22-23 жовтня, м. Київ); «Барви життя» (24 жовтня) – переможці регіонального конкурсу;); у Міжнародному  музичному  фестивалі «Beats of cochlea» (Польща, м. Варшава).

 В період з  12 по 15 серпня 2019 року за кошти місцевого бюджету в сумі 55,0 тис. грн діти з інвалідністю відвідали місто  Ужгород  з пізнавальною метою, відпочили на озері Дідове, побували у м. Берегово на термальних джерелах.

         Завдяки спільним зусиллям фахівців Центру “Крок”, наявній матеріально-технічній базі, відповідному фінансуванню з  міського бюджету є можливість надавати комплексну реабілітацію особам і дітям з інвалідністю, сприяти їх адаптації в соціумі, забезпечувати покращення якості їх життя та інтеграції в суспільство.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *