Управління призначить субсидії на наступний період всім тим, хто отримуввав її в опалювальному сезоні 2019-2020 р.р. без звернень осіб.

Уряд здійснив важливий крок щодо підтримки громадян в умовах карантину – спростив порядок надання житлової субсидій на час карантину. З 01.04.2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про особливості надання житлових субсидій» від 25 березня 2020 р. № 247, якою органам соціального захисту населення доручено:

  • забезпечити розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019 – 2020 років, без заяв громадян про призначення житлових субсидій, навіть тим, хто обов’язково мав звернутись згідно Положення про порядок призначення житлових субсидій (у складі домогосподарств є внутрішньо переміщені особи, орендарі, які оформляли субсидію на фактично проживаючих осіб);
  • призначати житлову субсидію громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, на підставі заяв про призначення житлових субсидій та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому для розрахунку житлової субсидії буде враховуватись розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати.

Також розрахунок житлових субсидій на період карантину відбуватиметься з урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів користування такими комунальними послугами: водопостачання та водовідведення, постачання гарячої води, газу та електроенергії для побутових потреб, окрім опалення.

Відтерміновано впровадження з 1 травня 2020 року до першого числа місяця, наступного за місяцем закінчення карантину базової норми плати за послуги у розмірі 20% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства. Зберігається базова норма плати в розмірі 15%.

Крім того, на період карантину заборонено припинення надання житлових субсидій, крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок) або у разі смерті одинокої особи.

5 thoughts on “Управління призначить субсидії на наступний період всім тим, хто отримуввав її в опалювальному сезоні 2019-2020 р.р. без звернень осіб.

  1. В опалювальному сезоні я мала безготівкову субсидію через Ощадбанк, автоматично перерахують у травні і так само буде? чи вже готівкова буде? боргів по комунальних не має….

  2. Доброго дня. А якщо потрібно в травні поновити соц пільги на оплату комунальних послуг (багатодітна сім’я) на наступний рік. Як проходить переоформлення в такому випадку?

    1. Добрий день. Біля входу до управління (Соборна 12) знаходиться стіл з бланками заяв, та скринька. Приходите, заповнюєте заяву, додаєте копії документів і опускаєте у скриньку. До кінця карантину – поки шо так.

  3. Доброго дня. А при заповненні декларації про доходи на поновлення пільги на оплату комунальних послуг , дохід береться за повний рік чи 6 місяців? Дякую

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *