Нові державні допомоги з 1 липня 2020 року

З 1 липня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб».

Законом вводиться нова державна допомога на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку та які за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду. Допомога таким особам призначатиметься у розмірі 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 1 липня – 684,80 грн).
Для призначення соціальної допомоги до управління праці та соціального захисту населення подаються такі документи:
– заява за формою, затвердженою наказом Мінсоцполітики;
– копії паспорта громадянина України та довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
– висновок ЛКК, що особа потребує постійного стороннього догляду.

Закон передбачає збільшення розміру допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, яка призначається відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку, а на дітей з інвалідністю – до 3,5 прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку. Відповідний перерахунок розміру допомоги буде проведено за січень-червень поточного року.

При визначенні права на призначення допомоги на дітей одиноким матерям будуть застосовуються умови, встановлені для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Документ також вносить доповнення до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» та встановлює допомогу малозабезпеченим родинам, яка надається у вигляді одноразової безвідсоткової поворотної фінансової допомоги працездатній особі, що не працює, з числа членів такої сім’ї для організації підприємницької діяльності та виведення сім’ї з бідності. Допомога буде надаватися державною службою зайнятості. Порядок надання такої допомоги, її розмір та умови повернення має визначити Кабінет Міністрів України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *