До уваги отримувачів субсидії!

       Зміни не оминули і Порядку призначення житлових субсидій. Новою постановою уряду від 22.07.2020 № 632 затверджені нові правила обчислення житлових субсидій, а саме при розрахунку середньомісячного сукупного доходу громадян буде застосовуватись «Порядок обчислення середньомісячного  сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для всіх видів державної соціальної допомоги», що затверджений цією постановою.

Наголошуємо, що під дію нового розрахунку підпадають особи, які подали заяву на призначення житлової субсидії з 01.07.2020 року. Громадянам, житлову субсидію яким призначено з 01.05.2020 року розрахунок за новими правилами буде проведено під час автоматичного розрахунку на опалювальний період.

        Отже, коротко про головне.

Для призначення субсидії при обчисленні середньомісячного сукупного доходу будуть, як і раніше, враховуватись доходи за наступні періоди:

– за  III і IV квартали попереднього календарного року – у разі, коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону;

– за I і II квартали поточного календарного року – у разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону;

– за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, – у разі, коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону.

   До середньомісячного сукупного доходу враховуються такі доходи, :

заробітна плата в розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб;

грошове забезпечення військовослужбовців;

пенсія, щомісячне довічне грошове утримання суддів у відставці;

стипендія, у тому числі із сумою її індексації, нарахованої відповідно до закону (крім соціальної стипендії, яка надається дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа);

соціальні виплати, які призначаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення, у тому числі житлова субсидія та пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу;

допомога по безробіттю, інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування;

грошові перекази, отримані із-за кордону, які перераховуються в національну валюту за офіційним курсом, встановленим Національним банком на останній день періоду, за який враховуються доходи;

інші доходи, відомості про які отримано від ДПС і Пенсійного фонду України, а також доходи, які задекларовано особою.

Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, обчислений у таких розмірах мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи:

одного розміру мінімальної заробітної плати — для платників єдиного податку першої групи;

двох розмірів мінімальної заробітної плати — для платників єдиного податку другої групи;

трьох розмірів мінімальної заробітної плати — для платників єдиного податку третьої групи.

При цьому для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування і є платниками єдиного податку першої — третьої груп, не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від провадження підприємницької діяльності, інформацію про які подано ДПС на запит органу соціального захисту населення. Система оподаткування та групи платників єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначаються станом на останній місяць періоду, за який враховуються доходи.

  Однією із пом’якшувальних умов, є те, що, якщо працездатна людина не працює, не навчається і не перебуває на обліку в центрі зайнятості, але розраховує на отримання субсидії та сплачує ЄСВ, то враховуватимуть її дохід у розмірі однієї мінімальної зарплати. Попередньо до розрахунку брали три прожиткові мінімуми.

  Розмір житлової субсидії та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу і не враховується до середньомісячного сукупного доходу під час призначення житлової субсидії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *