Змінено періоди, за який обраховуються доходи для призначення соціальних допомог одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям .

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632 „Деякі питання виплати державної соціальної допомоги” внесено ряд кардинальних змін у порядки призначення державних соціальних допомог одиноким матерям (ПКМУ від 27.12.2001 № 1751) та малозабезпеченим сім’ям (ПКМУ від 24.02.2003 № 250), зокрема змінено періоди, за який обраховуються доходи для призначення цих допомог.

Починаючи з 1 липня 2020 року до розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім’ї беруться доходи за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги.

Місяць зверненняПеріод, за який враховуються доходи  
1СіченьІІ та ІІІ квартали  
2Лютий  ІІІ та IV квартали  
3БерезеньIII та IV квартали  
4КвітеньIII та IV квартали  
5ТравеньIV та І квартали  
6ЧервеньIV та І квартали  
7ЛипеньIV та І квартали  
8СерпеньІ та ІІ квартали  
9ВересеньІ та ІІ квартали  
10ЖовтеньІ та ІІ квартали  
11ЛистопадІІ та ІІІ квартали  
12ГруденьІІ та ІІІ квартали  
 
 
Так, для призначення допомоги заявникам, які подали документи у листопаді 2020 року будуть враховуватись доходи за ІІ-ІІІ квартали 2020 року.

Відповідно до роз’яснень Мінсоцполітики відомості про доходи за відповідні квартали в ДПС є лише після 20 числа – серпня (за ІІ квартал), листопада(за ІІІ квартал), лютого (IV квартал) та травня (за І квартал).

Відсутність своєчасного надходження інформації про доходи за ІІІ квартал 2020 року унеможливлює розгляд заяв громадян, прийнятих протягом листопада 2020 року, що в свою чергу може викликати затримку в їх призначенні.

Всі звернення тримаються на контролі та будуть опрацьовуватись після надходження відповідної інформації, однак, ця ситуація подовжує терміни прийняття рішень.

Як заявнику визначити склад сім’ї: на момент звернення за державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім’ям (державною допомогою на дітей одиноким матерям) чи на початок періоду, за який враховуються доходи?

Склад сім’ї заявника визначається на дату звернення за державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім’ям (державною допомогою на дітей одиноким матерям).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *