Акт встановлення факту здійснення догляду для можливості перетину кордону громадянами України

           Постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2022 № 1044 «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України», що набрала чинності 27.09.2022, внесено зміни до  Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України».

         Зазначеними змінами Уряд встановив категорії громадян, які, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану, мають право перетинати державний кордон.

         Зокрема, виїжджати за кордон мають право:

– особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд;

– особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду;

– особи, які потребують постійного догляду, – у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду.

          Для виїзду за кордон вищезазначених категорій громадян одним із документів, який надає це право  –  є  Акт встановлення факту здійснення догляду.

Рішення виконавчого комітету Рівненської міської ради від 28.10.2022 №149, Департамент соціальної політики Рівненської міської ради уповноважено складати та видавати Акт встановлення факту здійснення догляду мешканцям Рівненської міської територіальної громади, передбачений «Правилами перетинання державного кордону громадянами України» ПКМУ від 27.01.1995 №57 та відповідно затверджено форму цього Акту.

В свою чергу Наказом директора Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради від 04.11.2022 утворено комісію для складання Акту встановлення факту здійснення догляду та затверджено її склад та Положення.

Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи, за якою здійснюється догляд, або яка здійснює догляд, до  Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради із відповідною заявою (внутрішньо переміщені особи подають заяву за місцем такого обліку).

Та необхідного, для такого розгляду, пакету документів:

– копії паспорта та ідентифікаційного коду особи, яка здійснює догляд та особи, за якою здійснюється догляд;

– копії довідок про взяття на облік, як внутрішньо переміщених осіб;

– копії документів, які підтверджують факт спільного проживання (за потреби);

– копія довідки МСЕК про групу інвалідності (за наявності);

– копії висновку лікарсько – консультативної комісії про потребу у сторонньому догляді;

– копії документів, які підтверджують родинний зв’язок (за потреби);

Всі копії документів подаються з пред’явленням їх оригіналів.

На підставі такого звернення, комісією для складання Акту встановлення факту здійснення догляду, не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви та відповідних документів, складається Акт встановлення факту здійснення догляду.  Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням.

Також відмітимо, що громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які супроводжували осіб з інвалідністю І чи ІІ групи чи осіб, які потребують постійного догляду, для виїзду за межі України, зобов’язані повернутися в Україну не пізніше повернення на територію України осіб, яких вони супроводжували.

           Для більш детального роз’яснення звертатись за адресою м. Рівне, вул. Соборна, 12, Департамент соціальної політики Рівненської міської ради, каб.21 тел. 0671174155.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *