Навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни

Служба зайнятості допомагає ветеранам адаптуватися до мирного життя

Від початку війни багато українців набули статусу учасників бойових дій. Держава ініціювала ряд спеціальних програм та сервісів, спрямованих на допомогу захисникам та членам їх родин. Один з них – експериментальний проєкт з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 984 від 15.09.2023 року. Метою проєкту є підтримання конкурентоспроможності учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни шляхом профнавчання.

Учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни за направленнями служби зайнятості можуть безкоштовно пройти навчання у 8 центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості за 95 робітничими професіями та 365 освітніми програмами. Термін навчання не перевищуватиме 6 місяців.

Особам зазначених категорій, за потреби, компенсуватимуться витрати на медичний огляд та проїзд, забезпечуватиметься проживання в комфортабельних гуртожитках.  Крім того, витрати на проїзд та проживання компенсуватимуться й особам, які супроводжуватимуть осіб з інвалідністю внаслідок війни І групи.

Для проходження професійного навчання здобувач освіти подає заяву за встановленою формою центру зайнятості або в електронній формі  https://edveteran.dcz.gov.ua/

Наразі у Рівненському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ 18 учасників бойових дій стали учасниками проєкту. Вони тут здобувають професію водія автотранспортного засобу різних категорій.

Детальніше про умови експериментального проєкту за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/navchannya-uchasnykiv-boyovyh-diy-ta-osib-z-invalidnistyu-vnaslidok-viyny

Рівненський обласний центр зайнятості

Довідки за тел. (096) 539 53 59

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *