До уваги осіб з інвалідністю внаслідок війни!

         Нині серед громадян України користується попитом послуга з отримання посвідчення водія. Серед охочих кермувати автівкою є й люди з інвалідністю. Саме тому в Україні було створено автошколи для осіб з інвалідністю. «Автошколи для осіб з інвалідністю» – це флагманський проєкт Міністерства внутрішніх справ України, який реалізується в рамках ініціативи «Без бар’єрів» Першої леді України Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ.

        Мета цього проєкту – створення зручної та якісної державної послуги з навчання керування транспортним засобом для людей з інвалідністю із порушенням опорно-рухового апарату. Тому можливості підрозділів територіальних сервісних центрів МВС та мережі автошкіл на базі закладів вищої освіти МВС для людей з інвалідністю, які прагнуть навчатись керуванню автомобілем та отримати посвідчення водія, розширюються.

        Переваги флагманського проекту МВС:

  • навчання та складання іспитів у інклюзивних приміщеннях;
  • доступна інфраструктура та максимально безбар’єрний простір;
  • навчання у змішаних інклюзивних групах або індивідуально;
  • можливість теоретичного навчання в дистанційному форматі;
  • індивідуальне навчання за зручним графіком.

       Загальна тривалість навчання – 11 тижнів. Із них 64 години – теоретичний курс та 40 годин – практичний курс. Орієнтовна вартість навчання 6000 грн.

         Перелік вимог до майбутніх водіїв:

  •  бажають навчитися керувати автомобілем з ручним керуванням;
  •  відсутні медичні протипоказання (захворювання і вади), за наявності яких особа не може бути допущена до керування транспортними засобами категорії «В»;
  •  в наявності необхідний перелік документів.

         Іспит складається в сервісному центрі МВС, на транспортному засобі з ручним керуванням. Водійське посвідчення отримується в тому ж сервісному центрі МВС, де складається теоретичний іспит.

        Наразі такі автошколи працюють і приймають охочих в шести регіонах України, а саме: Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Одеській та Хмельницькій областях.

        Більш детальна інформація щодо проєкту «Автошколи для осіб з інвалідністю» розміщена за посиланням: https://driveability.mvs/gov.ua/.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *