До уваги осіб з інвалідністю з дитинства з порушенням ментального здоров’я, затримки розвитку,психічних розладів та їх законних представників!

Вперше в Рівненській міській територіальній громаді, особи з інвалідністю з дитинства, у яких наявні порушення ментального здоров’я, затримки розвитку , психічних розладів (далі – Особи з інвалідністю) зможуть отримати послуги з оздоровлення (відпочинку).

Забезпечення послугами з оздоровлення (відпочинку) таких осіб здійснюється в супроводі одного з батьків або інших законних представників (усиновителів, опікунів, піклувальників) та в разі їх відсутності одним із членів родини (далі – Супроводжуючи особи).

Послуги з оздоровлення (відпочинку) можна отримати за власним вибором в закладах, установах, організаціях, що надають такі послуги і мають документи дозвільного характеру на провадження господарської діяльності відповідного напрямку. Організація забезпечення послугами оздоровлення (відпочинку) здійснюється шляхом безготівкового відшкодування вартості наданих Особам з інвалідністю послуг з оздоровлення (відпочинку) та Супроводжуючим особам послуг з проживання і харчування відповідно до чотирьохсторонніх Договорів та на підставі актів наданих послуг у розмірі, що не перевищує граничного розміру, таким закладам.

Граничний розмір відшкодування вартості наданих послуг становить – 14166,00 грн. (шість прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, встановлених на 1 січня відповідного року).

Термін оздоровлення (відпочинку) Особи з інвалідністю у супроводі Супроводжуючої особи визначається ними самостійно, в межах граничного розміру вартості. В разі якщо вартість послуг перевищує граничний розмір, доплата здійснюється за власні кошти.

Отримання послуг з оздоровлення (відпочинку) стало можливим завдяки виділеним з бюджету Рівненської міської територіальної громади коштам на реалізацію заходу, передбаченого Комплексною міською соціальною програмою «Турбота» на 2024-2026 роки.

Умови та організація надання послуг з оздоровлення (відпочинку) визначені Порядком організації надання послуг з оздоровлення (відпочинку) особам з інвалідністю з дитинства, які потребують супроводу внаслідок наявних порушень ментального здоров’я, затримки розвитку, психічних розладів, затвердженим розпорядженням міського голови від 28.03.2024№ 433-ОПД .

Право на отримання послуг з оздоровлення (відпочинку) у супроводі відповідно до умов цього Порядку поширюється на осіб з інвалідністю з дитинства, які за станом здоров’я потребують супроводу внаслідок наявних порушень ментального здоров’я, затримки розвитку, психічних розладів, місце проживання яких зареєстровано в Рівненській  міській територіальній громаді або перебувають на обліку як внутрішньо переміщені особи та які перебувають на обліку в Департаменті соціальної політики Рівненської міської ради для отримання послуг з оздоровлення.

 Для взяття на облік та отримання в подальшому послуг з оздоровлення (відпочинку) Особа з інвалідністю та/абоСупроводжуюча особа подає до Департаменту відповідну заяву, та копії документів (з пред’явленням оригіналів):

– паспорта громадянина України або  ID – картки (тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне чи тимчасове проживання) Особи з інвалідністю та Супроводжуючої особи;

– документів, що підтверджують реєстрацію місця проживання на території Рівненської міської територіальної громади Особи з інвалідністю та Супроводжуючої особи (за потребою);

– довідки про перебування на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб Особи з інвалідністю та Супроводжуючої особи (для внутрішньо переміщених осіб);

– реєстраційних номерів облікових карток платників податків Особи з інвалідністю та Супроводжуючої особи (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

–  посвідчення Особи з інвалідністю;

– довідки медико – соціальної експертної комісії про групу інвалідності Особи з інвалідністю;

– рішення суду про призначення Супроводжуючої особи опікуном / піклувальником/ усиновителем Особи з інвалідністю (за наявності);

– документи, підтверджуючі родинні стосунки Особи з інвалідністю та Супроводжуючої особи;

– довідку з КП «Рівненський обласний центр психічного здоров’я населення» про наявні в Особи з інвалідністю порушення ментального здоров’я чи затримку розвитку чи психічні розлади із зазначенням того, що Особа з інвалідністю може перебувати в Закладі у супроводі  супроводжуючої особи.

     З більш детальною інформацією можна ознайомитись на сайті Департаменту соціальної політики або під час особистого прийому в Департаменті (м. Рівне, вул. Соборна,12, каб. 8)  (097) 425 84 61, (067) 117 06 94 (відділ з питань оздоровлення).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *