Стратегічний курс за напрямком безбар’єрності: Суспільна і громадянська безбар’єрність.

Безбар’єрність – це філософія суспільства без обмежень. Це про внутрішню готовність створювати середовище, у якому буде комфортно всім.

Фізична безбар’єрність – усі об’єкти фізичного оточення доступні для всіх соціальних груп незалежно від віку, стану здоров’я, інвалідності, майнового стану, статі, місця проживання та інших ознак.

Інформаційна безбар’єрність – люди незалежно від їх функціональних порушень чи комунікативних можливостей мають доступ до інформації в різних форматах та з використанням технологій, зокрема шрифт Брайля, великошрифтовий друк, аудіодискрипція (тифлокоментування), переклад жестовою мовою, субтитрування, формат, придатний для зчитування програмами екранного доступу, формати простої мови, легкого читання, засоби альтернативної комунікації.

Цифрова безбар’єрність – усі суспільні групи мають доступ до швидкісного Інтернету, публічних послуг та публічної цифрової інформації. Це можливість відкритого доступу до швидкісного інтернету тим, для кого він є критичною необхідністю та умовою для спілкування, придбання речей, навчання, творчої та соціальної реалізації, а також інших потреб.

Суспільна та громадянська безбар’єрність – забезпечено рівні можливості участі всіх людей, їх об’єднань та окремих суспільних груп у житті громад та держави, рівний доступ до суспільно-політичного та культурного життя, сприятливе середовище для фізичного розвитку та самореалізації, а також інклюзивне середовище як передумова для участі у всіх формах суспільного життя та громадської активності.

Освітня безбар’єрність – створені рівні можливості та вільний доступ до освіти, зокрема освіти протягом життя, а також здобуття іншої професії, підвищення кваліфікації та опанування додаткових компетентностей.

Економічна безбар’єрність – всі громадяни незалежно від віку, статі, сімейного стану чи стану здоров’я мають умови та можливості для працевлаштування, отримання фінансових та інших ресурсів для заняття підприємництвом чи самозайнятістю.

За формування змісту суспільної і громадянської безбар’єрності в Рівненській міській територіальній громаді (однієї із складових Стратегії  із створення безбар’єрного середовища в Рівненській міській територіальній громаді) відповідальним визначено Департамент соціальної політики Рівненської міської ради.

Розробка Стратегії із створення безбар’єрного середовища, за кожним її напрямком, буде відбуватись під час стратегічних сесій, що будуть проходити на zoom платформі за координації керівниці напрямку розбудови спроможностей «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), кандидатки політичних наук з питань національної безпеки Марії Плаксенко, та підтримки експертів.

З метою інформування про саму Національну Стратегію безбар’єрності, її основні напрямки, Департаментом соціальної політики 3 квітня 2024 року, за участі членів Ради безбар’єрності Рівненської міської територіальної громади, була проведена зустріч з представниками громадських організацій, які представляють інтереси осіб і дітей з інвалідністю, ветеранів війни, громадян похилого віку, внутрішньо переміщених осіб, Захисників України, членів їх сімей та членів сімей загиблих Захисників і Захисниць України; з працівниками установ і організацій, діяльність яких спрямована на надання послуг соціально незахищеним та маломобільним групам населення, а також з Захисниками України, які є особами з інвалідністю внаслідок війни.

Основна ціль проведення досесійної зустрічі досягнута:

– громадськість поінформована про Національну Стратегію безбар’єрності, її основні напрямки;

– окреслені умови розробки Стратегії  із створення безбар’єрного середовища в Рівненській міській територіальній громаді;

– залучені до співпраці зацікавлені сторони – громадські організації, які охоплюють різні за віковою і соціальною групи населення нашої громади і знають їх потреби;

– узгоджені формати комунікації та проведення майбутніх стратегічних сесій (з підключенням на zoom платформу чи фізична присутність);

– проговорено тлумачення щодо значення нових слів, зокрема «фасилітатор», «модератор», «стейкхолдер», «бенефіціари», «кейси», «місія», «індикатори»,  які будуть використовуватись в роботі фокус групи;

– визначено алгоритм взаємодії та намічені кроки роботи.

Перша Стратегічна сесія по розробці суспільної і громадянської безбар’єрності відбудеться 10.04.2024 на платформі zoom.

Нам важлива думка і пропозиція кожного мешканця громади щодо усунення суспільних і громадянських бар’єрів, які можна надіслати на вайбер чи телеграм за телефоном  0638663105 або подати у письмовому вигляді на адресу Департаменту вул. Соборна, 12, каб. 21.

Помріємо, пофантазуємо, опишемо і всі разом виберемо шлях Стратегії із створення безбар’єрного середовища нашої громади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *