Проєкт «Допомога допомагаючим»

Громадська організація «Вектор прав людини» розробила та впровадила протягом 2023-2024 років проєкт «Допомога допомагаючим», яка поєднала у собі освітні заходи, супервізійні та підтримуючі заходи, опитування, конференції для спеціалістів(-ок), які надають психологічну, методичну, соціальну допомогу та послуги, юридичну допомогу та іншу.

Корисні матеріали для спеціалістів(-ок) допомагаючи професій

Сьогодні як ніколи населення України потребує допомоги з підтримки психологічного, психічного здоров’я, юридичної, соціальної допомоги та послуг, якісного медичного супроводу та іншої допомоги, адже щодня ми потерпаємо від подій війни, спричиненої росією.

Особливість ситуації України — відновлення в часи руйнувань. У нас немає часу чекати допоки припиняться бойові дії, а вже потім відбудовувати Україну. Це відбувається вже зараз у всіх сферах нашого життя. Ба більше, напрацьовуються інноваційні методи й унікальний досвід допомоги. Зі свого боку, це забезпечує нам щоденний невпинний pyx до перемоги України i післявоєнного розвитку.

Сьогодні громадські організації, ініціативи, органи центральної та місцевої влади, самоврядування об’єднуються для подолання наслідків війни у співпраці. Це надзвичайно важливо для ефективної допомоги.

Хочемо розповісти про проєкт «Допомога допомагаючим», що розроблено та впроваджено ГО «Вектор прав людини» за підтримки та фінансової допомоги Європейського Союзу в межах Програми «Стійкість». Протягом 2023-2024 років проведені освітні заходи, супервізійні та підтримуючі заходи, опитування, конференції для спеціалістів(-ок) допомагаючих професій, у яких взяли участь представниці державного i недержавного секторів. Спеціалісти(-ки) з різних областей поділились своїм досвідом одне з одним та з експертною командою проєкту з України, США та Ізраїлю.

Системні підвищення кваліфікації i психологічна підтримка спеціалістів(-ок) допомагаючих професій — це можливість забезпечити якісну допомогу населенню, яке це потребує, здійснювати просвітницькі заходи серед людей та тим самим здійснювати важливий внесок у спільне стратегічне завдання – профілактику та/або подолання соціальної та колективної травми. Тому дуже важливо, що i спеціалісти(-ки) нашого peгioнy долучились до заходів проекту «Допомога допомагаючим».

Ділимось з вами та запрошуємо поширювати матеріали, які будуть корисними психологам(-гиням), психотерапевтам(-кам), представникам(-цям) медичної спільноти, соціальним працівникам(-цям), адвокатам(-кам), юристам(-кам), медіаторам(-кам), представникам(-цям) українських та закордонних громадських організацій, органів державної влади, місцевого самоврядування, донорських організацій, дослідникам(-цям) та всім зацікавленим.

– Публікація «Допомога допомагаючим»: психоедукаційна, навчальна, психологічна та підтримувальна допомога в умовах повномасштабної війни pociï проти України» – https://hrvector.org/publikacziyi/24-05-06-publication-of-the-program

– Звіт «Огляд потреб та викликів спеціалістів(-ок) допомагаючих професій, які надають допомогу потерпілим від війни» – https://hrvector.org/zviti/24-05-31-zvit

– Інформація про проєкт «Допомога допомагаючим» – https://hrvector.org/podiyi/24-05-31-2023-2024

– Інформація про конференцію «Допомога допомагаючим: виклики у роботі та підтримці власного робочого стану спеціалістів(-ок), які надають  психологічну  i  юридичну допомогу» – https://hrvector.org/podiyi/24-04-05-03.04.24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *