Відкриття виставки «(Не)помітні історії»

18 листопада у Рівному, в приміщенні «Центру Життєстійкості» відбудеться відкриття виставки «(Не)помітні історії» з розповідями внутрішньо переміщених українців, які постраждали від насильства в наслідок війни.

«(Не)помітні історії» — це фотопроєкт, що розкриває долі українців, які пережили полон, депортацію, зазнали сексуального насильства, зумовленого війною, чи були змушені залишити свої домівки на тимчасово окупованих територіях. За кожною фотографією стоїть людина, її біль і мрії.

Серед закарбованих у фотопроєкті речей:

· прикраси, які окупанти намагалися зірвати з дівчат на блокпосту,

· єдина сумка, яку жінці вдалося взяти з дому перед депортацією,

· записка від подруги, яка залишилася на окупованих територіях, та інші. 

«Покидати дім і рідне місто було дуже боляче ― все там було мені дороге, але й залишатися під окупантами я теж не могла. Зараз я знаю, що в будинок зайшли росіяни й усе з нього винесли. Але ключі я дуже бережу ― це мій звʼязок з рідним домом, і я хочу відімкнути ними свої двері, — каже героїня виставки Оксана (імена всіх героїв змінені з метою безпеки). — Коли я тільки переступила поріг Центру допомоги врятованим, я вже розуміла, що тут моє: мені тут приємно та затишно, як удома. Я мрію відкрити такий центр у рідному Бердянську, він буде дуже потрібен там після деокупації».   

За даними міжнародних організацій, понад 5 мільйонів людей в Україні стали внутрішньо переміщеними особами та змушені починати життя в нових містах з нуля.

«У Центрах допомоги врятованим внутрішньо переміщені українці отримують безоплатну комплексну соціально-психологічну підтримку, але не менш важливою для них є підтримка від усіх, хто їх оточує. У фотопроєкті “(Не)помітні історії” ми показали речі 9 героїв крізь туман, щоб нагадати суспільству, що за цифрами статистики стоять життя, спогади та мрії людей, яких війна змусила покинути власний дім. Маємо памʼятати, що допомагати з адаптацією та підтримувати внутрішньо переміщених людей надважливо», — говорить Массімо Діана, представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA).

Відкриття виставки відбудеться в  «Центрі Життєстійкості», початок о 11:30 год.

Адреса: м. Рівне, вул. Словацького, 3А.

Графік роботи: виставка відкрита для перегляду і діятиме з 18 – 22 листопада 2024 року з 09:00 год. по 18:00 год.

Попередня реєстрація на відкриття за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1NXt9rwXIy8S492b0SaKLSAf3Pj8lt6AweziNKRGc6bY/edit

Виставка відбувається у межах проєкту “Міста і громади, вільні від домашнього насильства” Фонд Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine за координації  Департамент соціальної політики РМР, КУ “Агенція розвитку Рівного” РМР, ГО «Центр інтеграції». 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *