Разом будуємо безбар’єрне Рівне та Рівненщину — для всіх і для кожного

Виїзна зустріч-активність у межах Національного тижня безбар’єрності — «Рух без бар’єрів» відбулася на базі КЗ «Рівненський обласний центр комплексної реабілітації» у селі Олександрія. Її організував Департамент соціальної політики Рівненської обласної державної адміністрації з метою привернення уваги до теми інклюзивності та забезпечення рівного доступу до соціальних послуг для всіх громадян.

У заході взяли участь заступник голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська, представники Департаменту соціальної політики Рівненської ОДА та Рівненської міської ради, Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, керівники закладів соціального захисту населення.

Під час зустрічі учасники ознайомилися з діяльністю реабілітаційного центру, обговорили подальші кроки для розбудови інклюзивного середовища в регіоні.

Директор Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради Олена Петрик ознайомилася учасників активності із результатами роботи підпорядкованих Департаменту соціальної політики закладів у напрямку покращення безбар’єрності:

«Безбар’єрність – це не лише доступність і безпечний рух для маломобільних груп населення, а рівні можливості для усіх категорій громадян. Це створення суспільства без бар’єрів, що є основною метою Стратегії безбар’єрності Рівненської міської тергромади, затвердженої рішенням Рівненської міської ради», – зауважила Олена Петрик.

Також у рамках флагманського проєкту Міністерства розвитку громад та територій «Рух без бар’єрів», який впроваджується в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської, Рівне стало одним із 15 пілотних міст, де створюються безбар’єрні маршрути. Цей проєкт спрямований на забезпечення рівного доступу до міського простору для всіх мешканців — від людей з інвалідністю до сімей з дітьми, літніх людей та інших категорій громадян».

Один із таких маршрутів подолали на кріслах колісних та за допомогою інших реабілітаційних засобів і учасники зустрічі.

Такий формат активності підтвердив важливість постійної роботи над створенням доступного середовища — це не лише інфраструктурний проєкт, а забезпечення рівності, гідності й підтримки для кожного мешканця.

Нагадаємо,  проєкт територій «Рух без бар’єрів» реалізується завдяки співпраці місцевої влади, бізнесу, міжнародних партнерів і громади. Партнерами стали також благодійний фонд «Корабель допомоги» та Рада Безбар’єрності.