Мистецтво проти хвороби у Центрі «Крок»

        У січні 2020 року в Центрі «Крок» на базі дитячого відділення запрацювала «Творча майстерня». Це ще один напрямок роботи з дітьми з особливими потребами (корекція та соціальна адаптація дітей з інвалідністю засобами арт-терапії).  Арт-терапія – це «лікування» мистецтвом. При цьому дитина навчається спілкуватися з навколишнім світом, використовуючи образотворчі, рухові та звукові засоби.

         «Практично кожна дитина може брати участь у цій роботі. Образотворча діяльність є могутнім засобом зближення людей, засобом вільного самовираження і самопізнання. Творчість допомагає подолати апатію та безініціативність, сформувати активну життєву позицію, впевненість у своїх силах, розвивати фантазію, уяву, просторову орієнтацію, дрібну моторику, координацію рухів, концентрацію уваги, самоконтроль. На заняттях діти малюють, працюють різними матеріалами з ліплення (пластилін, тісто, полімерна глина), створюють фігури з паперу (орігамі, колаж), а також грають на музичних інструментах, співають, танцюють», – зазначила соціальний педагог Лариса Веретіна.

       «Лікувальний» ефект досягається завдяки тому, що в процесі творчої діяльності  створюється атмосфера емоційної теплоти, доброзичливості. Виникають відчуття психологічного комфорту, захищеності, радості, успіху. У результаті мобілізується цілющий потенціал емоцій, підвищується пізнавальна активність дітей, що сприяє сенсорному та руховому розвитку.

       Комплексна корекційна робота з дітьми з інвалідністю, яку тривалий час проводять медики, спеціалісти з фізичної реабілітації та педагоги Рівненського міського центру комплексної реабілітації осіб та дітей з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату «Крок» значно поліпшує ефективність реабілітаційних заходів, що прискорює інтеграцію таких дітей в суспільне життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *