Про особливості надання житлових субсидій на період карантину.

Кабінетом Міністрів України на період карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020р. « Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID -19»,  з метою поліпшення соціального захисту населення внесено  зміни до Порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (постанова КМУ від  25 березня 2020р. №247).

Зокрема,  передбачено  на період карантину  заборонити припинення надання житлових субсидій у випадках наявності заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги та невиконання громадянами зобов’язань за договором про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово- комунальних послуг.

Також ця вимога поширюється на випадки непоінформування структурного підрозділу з питань соціального захисту населення про виникнення  обставин, які впливають на призначення субсидії.

Зазначеною постановою передбачено і призначення житлової субсидії на наступний період, усім домогосподарствам, які отримували субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 років, без заяв  громадян про призначення житлових субсидій. Ця вимога стосується і громадян, яким субсидія призначалась за рішенням комісії ( у складі яких є внутрішньо переміщені особи,  у складі яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих в житлі осіб,  які орендують житлове примішення та інші випадки).

Громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину (відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України) і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні,  житлова субсидія буде призначатись на підставі заяв про призначення  житлових субсидій і інформацій центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку.

Також на період карантину збільшено на 50 відсотків соціальні нормативи, в межах яких призначається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг (крім опалення), що надасть можливість громадянам отримати більшу  грошову субсидію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *