До уваги одержувачів житлових субсидій

14 квітня 2021 року Кабінет Міністрів прийняв постанову № 420,  якою посилив адресність надання житлових субсидій для забезпечення державної соціальної підтримки населенню та здійснення заходів ефективного і раціонального використання бюджетних коштів.

Зокрема, посилено вимоги під час призначення житлових субсидій у частині здійснення одноразових вартісних покупок, наявності банківських депозитів, здійснення операцій з купівлі іноземної валюти, банківських металів, перетину кордону, тощо.

Переглянуті підходи до врахування майнового стану: наявності двох та більше житлових приміщень; транспортних засобів, з року випуску яких минуло менше п’яти років; наявності більш ніж одного транспортного засобу, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років.

Також під час призначення житлових субсидій враховуватимуться отримані доходи від депозитів, дивіденди від цінних паперів тощо.

Скасована діяльність та повноваження комісій, утворених місцевими органами влади щодо прийняття рішень про призначення житлових субсидій в окремих випадках.

Ця постанова набирає чинності з 01.05.2021 р.

У травні 2021 р. призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Передбачено що житлова субсидія з травня 2021 р. буде призначена особам, які звернуться за її призначенням протягом травня – вересня.

Крім того, у разі отримання управлінням праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради інформації про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії, право на субсидію такі домогосподарства втрачають.

Житлова субсидія може бути призначена за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

Ураховуючи зазначене, з метою подальшого користування житловою субсидією звертаємося з проханням вчасно сплачувати за житлово-комунальні послуги.

Консультацію з вищевикладеного питання можна отримати  за телефонами: 0677773560, 0504888945.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *